Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2023-12-20 10:53:11

nandit
Člen/ka

Důchodce - OSVČ

Koncem léta mne nevyžádaným telefonátem kontaktovala firma B2M s nabídkou, že mi bude zasílat upozornění na veřejné zakázky spadající do mého oboru podnikání (překlady maďarštiny). Při tom nepadlo ani slovo o ceně za tuto službu. Já jsem do telefonu nic neschvaloval, nevyžádal jsem zaslání ničeho, jen jsem podotkl, že by to mohlo být pro mne zajímavé. Obratem jsem e-mailem dostal fakturu k zaplacení částky přesahující 8 tis. Kč. Samozřejmě jsem nic neplatil. Od té doby - naposledy dnes - mne B2M neustále otravuje (telefonem, SMS, e-mailem), že mám "neuhrazený dluh". Veškeré tyto nátlakové metody jsem ignoroval. B2M mne pak prostřednictvím "inkasní společnosti" Logicall dokonce vyhrožuje exekucí mého důchodu. S tím, že původní "dlužní" částka uvedena na nevyžádané faktuře je navýšena a prý činí již přes 9 tisíc Kč.
Veřejné zakázky jsou přece všem - zdarma - přístupné, ale firma B2M z toho profituje!

Koncem listopadu jsem napsal Ombudsmanovi - v odpovědi byl uveden mj.:
"Pokud Vám po 6. lednu 2023 někdo zavolá, smlouvu neuzavřete po telefonu. Podnikatel Vám nabídku musí poslat. Smlouvu pak uzavřete, až mu dáte souhlas (písemně nebo elektronicky). ... Odstoupení nemusíte zdůvodňovat a podnikatel od Vás nesmí nic chtít (například pokutu)."
Ve stejnou dobu jsem to zaslal i do ČOI, ale nepochodil jsem.

Rovněž jsem téhož dne podal stížnost u ČTÚ, ale od nich nepřišla žádná reakce.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB