Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, které jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2019-04-05 12:10:25

ema1
Člen/ka

Odpočet na manželku, ta ale podává DP

Dobrý den,
Manžel zaměstnanec si uplatnil odpočet na manželku /je na RD/, ta ale teď zjistila, že musí podat DP - příjem z kapitálového majetku - §8 /nic jiného nemá - částka je cca 30000,-/
Podala DP včetně odpočtu na poplatníka. Je to dobře? Pokud nemá už nárok, podat pouze s údaji v §8 a vypočtenou daní?
Děkuji.

Offline

 

#2 2019-04-08 15:16:38

Zdena
Moderátorka

Re: Odpočet na manželku, ta ale podává DP

Dobrý den. Manželka má nárok na uplatnění slevy na poplatníka (na sebe) i když si ji manžel uplatnil jako vyživovanou manželku. Její DP je v pořádku.

Offline

 

#3 2019-04-11 18:55:52

ema1
Člen/ka

Re: Odpočet na manželku, ta ale podává DP

moc děkuji. Zmátla mne stejná částka - Kč 24.840,-.

Offline

 

Zápatí

TOPlist

Powered by PunBB | CZ / SK
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson