Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, které jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2017-01-04 17:39:07

thaavi
Člen/ka

odpisy

Zdravím, mám dotaz ohledně nákupu myčky a pc a ročního předplatního kuponu MHD pro zaměstnance, vše v rámci advokátní kanceláře. Za prvé se chci zeptat, zda jde o uznatelné daňové náklady. Zejména u toho kuponu, který je psaný na zaměstnance. Myčka stála cca 11.000, nevíte zda je nutné ji odepisovat. PC stálo cca 28.000. Od jaké hodnoty pořizovací ceny se odepisuje? Děkuji

Offline

 

#2 2017-01-07 18:19:03

janavk
Administrátorka

Re: odpisy

Od jaké ceny je nutné majetek odpisovat viz Dlouhodobý hmotný majetek http://www.jakpodnikat.cz/hmotny-majetek.php

Offline

 

#3 2017-01-07 20:12:07

Zdena
Moderátorka

Re: odpisy

thaavi napsal(a):

Zdravím, mám dotaz ohledně nákupu myčky a pc a ročního předplatního kuponu MHD pro zaměstnance, vše v rámci advokátní kanceláře. Za prvé se chci zeptat, zda jde o uznatelné daňové náklady. Zejména u toho kuponu, který je psaný na zaměstnance. Myčka stála cca 11.000, nevíte zda je nutné ji odepisovat. PC stálo cca 28.000. Od jaké hodnoty pořizovací ceny se odepisuje? Děkuji

Předpokládám, že vedete daňovou evidenci. Myčku i PC můžete dát rovnou do nákladů (asi by bylo vhodné zavést do evidence drobných předmětů, dříve DKP), odpisovat se musí předměty v pořizovací ceně nad 40 tis. Kč.

Proplacení kuponu MHD zaměstnanci dostanete do daňově uznatelných výdajů pouze jako tzv. zaměstnanecký benefit  podle § 24/2/j) bod 5. ZDP (nutno sjednat). Pro zaměstnance to bude příjem, ze kterého odvede daň, ZP a SP.

Offline

 

#4 2017-01-08 16:21:30

jaromira
Člen/ka

Re: odpisy

Dobrý den, paní Zdeno, prosím o názor :

OSVČ zakoupil Rider +žací ústrojí + sběrný vozík v celkové hodnotě 101 000 Kč.
Nejsem si jistá, zda mohu zařadit do OS 1 = 28.30.86

Moc děkuji.

Offline

 

#5 2017-01-09 00:11:41

Zdena
Moderátorka

Re: odpisy

Dobrý večer, paní Jaromíro. Rider vidím jako cosi mezi traktorem a sekačkou. Raději bych zařadila do OS 2, kód CZ CPA 28.30.8 Ostatní zemědělské stroje.

Offline

 

#6 2017-01-09 08:23:02

jaromira
Člen/ka

Re: odpisy

Paní Zdeno,

děkuji za reakci a Váš názor a přeji pěkný den.

Offline

 

#7 2017-01-11 08:58:29

janavk
Administrátorka

Re: odpisy

Offline

 

#8 2017-01-12 11:49:44

thaavi
Člen/ka

Re: odpisy

Zdena napsal(a):

thaavi napsal(a):

Zdravím, mám dotaz ohledně nákupu myčky a pc a ročního předplatního kuponu MHD pro zaměstnance, vše v rámci advokátní kanceláře. Za prvé se chci zeptat, zda jde o uznatelné daňové náklady. Zejména u toho kuponu, který je psaný na zaměstnance. Myčka stála cca 11.000, nevíte zda je nutné ji odepisovat. PC stálo cca 28.000. Od jaké hodnoty pořizovací ceny se odepisuje? Děkuji

Předpokládám, že vedete daňovou evidenci. Myčku i PC můžete dát rovnou do nákladů (asi by bylo vhodné zavést do evidence drobných předmětů, dříve DKP), odpisovat se musí předměty v pořizovací ceně nad 40 tis. Kč.

Proplacení kuponu MHD zaměstnanci dostanete do daňově uznatelných výdajů pouze jako tzv. zaměstnanecký benefit  podle § 24/2/j) bod 5. ZDP (nutno sjednat). Pro zaměstnance to bude příjem, ze kterého odvede daň, ZP a SP.

DÍKY!

Offline

 

#9 2017-01-19 16:10:32

jaromira
Člen/ka

Re: odpisy

Dobrý den, paní Zdeno, opět se na vás obracím s prosbou o váš názor :

V 08/2016 pořízeno vozidlo - provedena registrace na DI, zápis v TP, zařazen do OM
V 11/2016 byla provedena montáž tažného zařízení = tech.zhodnocení v ceně nižší jak 40 000 Kč

Jedná se mi o vstupní cenu, podle mě jsou 2 možnosti :
1) PC vozidla + tažné zařízení
2) jen PC vozidla, tažné zařízení přímo do výdajů

Je to tak ? V případě ad 1) uvést částku za tažné zařízení na ř.47 Přiznání DPH za 4.Q/2016 ( čtvrtletní plátce)? Pořizovací cena vozidla
byla uvedena v Přiznání za 3.Q/2016.

Moc Vám děkuji

Offline

 

#10 2017-01-19 16:24:24

Zdena
Moderátorka

Re: odpisy

Dobrý den, paní Jaromíro. Pokud nevedete účetnictví a nemáte vnitřní směrnicí sníženu hodnotu pro TZ, tak bych volila možnost 2). Tažné zařízení bylo namontováno až po uvedení majetku do užívání. Cena montáže nepřekročila hranici 40 tis. Kč, takže z daňového pohledu nedošlo k TZ vozidla.

Offline

 

#11 2017-01-20 08:05:35

jaromira
Člen/ka

Re: odpisy

Paní Zdeno, moc Vám děkuji, chtěla jsem se ujistit.

Přeji pěkný víkend.

Offline

 

Zápatí

TOPlist

Powered by PunBB | CZ / SK
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson