Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » DPH
  •  » vymožené pohledávky

#1 2016-03-17 12:54:46

jaromira
Člen/ka

vymožené pohledávky

Dobrý den, prosím o radu,

OSVČ vymohl  právní cestou úhradu pohledávek ( řešil přes právníka, ten přes exekutora). Výše pohledávky byla plně uspokojena, na účet ještě
od exekutora přišla další částka. Dle sdělení právníka, přes kterého OSVČ řešila, se jedná o penále a soudní  a .... poplatky a z této částky, která
přišla navíc, patří nějaká část právníkovi, ale to teprve budou řešit, až to bude ukončeno.

Mně se teď hlavně jedná o to,  že OSVČ bude v dubnu podávat 1.letošní DPH (Q. plátce) a nevím, jak z pohledu DPH, je to přijatá částka.

Ještě jsem toto neřešila a ani nevím, kde hledat odpověď, moc děkuji za radu.

Offline

 

#2 2016-03-17 21:23:43

Zdena
Moderátorka

Re: vymožené pohledávky

Nechala bych mimo DPH. DPH z uhrazených pohledávek už zřejmě odvedl. Možná v době vzniku pohledávky ještě nebyl plátcem, takže nemusí řešit. Další částku bych zatím vedla jako přijatou položku, která není předmětem DPH. Až budete znát přesné složení, tak teprve můžete přesně zaevidovat. Úroky z prodlení jsou příjmy z kapitálového majetku. Soudní poplatky bych brala jako úhradu vynaložených nákladů (výdaje mínusem), asi jste je museli zaplatit, nebo jste na ně dali právníkovi zálohu.

Offline

 

#3 2016-03-18 08:37:00

jaromira
Člen/ka

Re: vymožené pohledávky

Dobrý den, paní Zdenko,

ano, DPH z pohledávek byla odvedena a na soudní poplatky byla dána právníkovi záloha. Moc Vám děkuji, jako vždy jste mi pomohla.

Přeji pěkný den., Jaromíra

Offline

 
  • Index
  •  » DPH
  •  » vymožené pohledávky

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB