Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2015-03-31 18:27:48

ikocova
Člen/ka

Pozdní podání daňového přiznání

Dobrý den,
nyní jsem při kontrole papírů zjistila, že manžel v roce 2014, když byl podávat na FÚ své a moje daňové přiznání za rok 2013, moje přiznání zřejmě zapomněl odevzdat ( zjistila jsem, že mám originál i kopii bez potvrzení podatelny). Ráda bych se dotázala, jaké sankce mne čekají za pozdní odevzdání přiznání ( zítra jej odnesu) - tj. o celý rok a to v případě,když vypočtená daň z příjmu je cca 35000,-Kč, na zálohách jsem odvedla o 75,-Kč více, tedy mám přeplatek 75 Kč.

Děkuji.

Offline

 

#2 2015-03-31 21:30:15

luciash
Člen/ka

Re: Pozdní podání daňového přiznání

Dobrý den,
vše najdete na této stránce: http://www.jakpodnikat.cz/danova-kontrola.php

Třeba Vám to prominou :)

Offline

 

#3 2015-03-31 21:41:12

ikocova
Člen/ka

Re: Pozdní podání daňového přiznání

Děkuji za odpověď. Ten článek jsem četla, ale nevím, zda se pokuta počítá z daně,kterou bych měla případně doplatit ( u mne ale vznikl po odečtení zaměstnavatelem odvedených záloh přeplatek),nebo z celé částky vypočtené daně (35000), podotýkám, že se jedná o závislou činnost, nepodnikám, jen jsem si zvykla dělat si daňová přiznání sama a loni jsem odevzdání nezkontrolovala, vyplněné přiznání tu z loňska mám i origi
nál, proto si myslím, že podané nebylo. Jinak prominutí ( můžou prominout 75%) nemá smysl vzhledem k nutnosti zaplatit 1000,-kč poplatek.

S pozdravem
Ivana

Offline

 

#4 2015-03-31 22:08:19

Zdena
Moderátorka

Re: Pozdní podání daňového přiznání

Jestliže jste měla jenom jednoho zaměstnavatele (nebo více zaměstnavatelů postupně za sebou) a podepsala jste prohlášení k dani (zřejmě podepsala, když máte přeplatek pouhých 75 Kč), tak Vám nevznikla povinnost podat daňové přiznání. Jestliže jste nebyla povinna podat přiznání, tak není důvod k nějakým sankcím. Na podání přiznání máte 3 roky. Já už bych je nepodávala.

Offline

 

#5 2015-03-31 22:19:47

ikocova
Člen/ka

Re: Pozdní podání daňového přiznání

To jste mne moc potěšila. Měla jsem jen jednoho zaměstnavatele, prohlášení podepsáno, ale zaměstnavatel mi nedělal roční zúčtování, protože si dělám každoročně daňové přiznání sama - dříve kvůli hypotéce, teď asi jen ze zvyku, letos uplatňuju školkovné.

Moc děkuji.
S pozdravem
Ïvana

Offline

 

#6 2015-10-25 20:46:31

jaromira
Člen/ka

Re: Pozdní podání daňového přiznání

Dobrý večer,

zaměstnanec, který neměl povinnost podat DAP, má tuto možnost do tří let. Takže nyní může podat za roky 2012, 2013 a 2014, je to tak ? Nejsem si
jistá s tím rokem 2012.

Díky za radu.

Offline

 

#7 2015-10-25 21:11:43

Zdena
Moderátorka

Re: Pozdní podání daňového přiznání

Ano, je to tak. Přiznání za rok 2012 (termín podání do 1.4.2013) může podat do 31. 3. 2016.

Offline

 

#8 2015-10-26 08:09:33

jaromira
Člen/ka

Re: Pozdní podání daňového přiznání

Děkuji a pěkný den .

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB