Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2011-03-02 08:25:22

QuarkCZ
Člen/ka

Možnost skartace roku 2007

Poprosil bych o radu. Pročetl jsem několik článků o možnosti skartace dokladů (kdy již mohu) a rád bych znal odpověď, kdy přesně (v které datum) mohu bezpečně skartovat doklady za rok 2007? Je to 31.3.2011, později nebo dříve?

Jsem OSVČ, vedl jsem (dříve) jednoduché účetnictví, poslední roky uplatňuji paušální výdaje a zatím (nerad bych to zakřikl) o kontrolu FÚ nepožádal.

Děkuji za odpověď...

Editoval QuarkCZ (2011-03-02 08:25:37)

Offline

 

#2 2015-09-21 20:42:31

verkazem
Člen/ka

Re: Možnost skartace roku 2007

Dobrý den, potřebovala bych radu ohledně likvidace dokumentů po uplynutí doby archivace. OSVČ, bez zápisu v OR.
Je možno pokladní doklady přijaté i vydané, přijaté faktury, vydané faktury - oboje obsahují jméno, adresu, IČO a telefonní kontakty + seznam zboží apod. dát třeba do sběrny papíru, nebo nutno opravdu skartovat, když např. uvedené informace o firmách jsou všechny běžně na internetu k dispozici.. skartovala bych osobně jen bankovní výpisy.
děkuji za odpověď.
Věra

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB