Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2015-03-08 12:58:33

Misulka_X
Člen/ka

Skladová evidence

Vedu daňovou evidenci, neplátce DPH, sama vyrábím i prodávám drátované šperky a předměty. Rozhodla jsem se vést skladovou evidenci.

1) Chápu, že existuje kalkulace v podobě přímého materiálu, mezd, režie výrobní, správní a odbytové, zisk. Pochopila jsem, že se asi do skladové evidence uvádí cena - vlastní náklady výroby. Můžu si tak u výrobku sečíst např. cenu korálků 20 Kč, k tomu připočítat odměnu za práci 120 Kč a k tomu připočítat ještě třeba ještě výrobní režii 20% a to pak uvést do skladové evidence i do daňového přiznání? Pokud ano, tak v podstatě mi přijde přehled o zásobách pro stát zkreslený, když by si mohl každý podnikatel přičíst třeba jiné procento výrobní režie.

2) Pokud nakoupím materiál na internetu a zaplatím poštovné, mám si poštovné ve skladové evidenci nějak k položce připočítat?

3) Když mám většinu výrobků vyrobených z materiálu, který jsem vlastnila už dávno před založením podnikání a tyto výrobky prodávám a eviduji, můžu tedy ve skladové evidenci je vést pouze v ceně mezd + výrobní režie?

Předem děkuji za odpovědi.

Offline

 

#2 2015-03-24 21:50:27

Zdena
Moderátorka

Re: Skladová evidence

1) Tak oceňte výrobky jenom cenou přímého materiálu (+ případně nějakou výrobní režii) a máte po starostech. Odměna za vlastní práci nepřipadá u FO v úvahu. To by si mohl každý podnikatel přičíst jinou odměnu. Čím nižší hodnota výrobků, tím lépe v případě, že byste dlouhodobě přerušila nebo ukončila podnikání.

2) Ano.

3) Předpokládám, že nemáte zaměstnance a žádné mzdy tedy nevyplácíte.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB