Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2015-03-15 09:14:33

cateli
Člen/ka

Jiný příjmy na přehledu

Dobrý den, prosím o radu. Mám průšvih, taťka šel do předčasného důchodu, ale podniká s mamkou společně dál. Příjmy dělím 50X50. Po rozdělení příjmů byl základ daně na každého cca 80000,-. Po odevzdání všeho volali taťkovi ze sociálky, že v tomto případě by musel vrátit všechen důchod, že příjmy nemůžou být více jak 62000,-. Musela jsem tam hned běžet zachránit situaci, jenže tam jsme to přepsali na jiný příjem, a když se chci nějak napasovat na opravné daňové přiznání, tak mi to nejde a nejde. Doufala jsem, že díky odpisům se mi to nějak podaří, ale dělat něco pozpátku není dost dobře možné. Rozdíl tam prostě je a bude. Co mám dělat? Opravný sociálka i finančák? A jsou provázaní? Přijde se na to, že tam je pár stokorun rozdíl a když to nezmění nic na výsledku? Je to na pokutu? Jak byste postupovali v mém případě? Prosím o radu. Moc děkuji.

Offline

 

#2 2015-03-15 11:39:02

martinarie
Člen/ka

Re: Jiný příjmy na přehledu

Těžko radit, snad jen najít dobrého daňového poradce a nebo vrátit důchod.

Offline

 

#3 2015-03-15 18:57:24

jaromira
Člen/ka

Re: Jiný příjmy na přehledu

Dobrý večer, pokud je taťka spolupracující mamky ( mamka na něho rozděluje Př, Vý), tak na něho rozdělte Př a Vý tak, aby jeho ZD byl nižší jak 62 261 Kč a na mamku nechte zbytek, podejte opravné DP, problém by neměl být, na ř.101 a 102 přílohy č.1 budou stejné částky.

Podle dotazu usuzuji, že tomu tak je a  mamka předčasný důchod nepobírá.

Offline

 

#4 2015-03-15 20:42:18

cateli
Člen/ka

Re: Jiný příjmy na přehledu

bohužel je to obráceně, taťka rozděluje na mamku. Šel do předčasného důchodu v létě. Vše je na něho, takže se to předělávat na 2 roky kvůli mamce nebude (pak už půjde i ona). Příjmy se výrazně vyšší neočekávají. Pro další roky můžu používat odpisy, tak to bude v pohodě. Spíš jde o to, nějak zachránit tento rok. Vracet 60000,- důchod kvůli 20000,- základu daně je přeci nesmysl. Jediné co mě ještě napadlo, je podat opravné i na tu sociálku. díky za diskuzi. Lucie

Editoval cateli (2015-03-15 20:43:13)

Offline

 

#5 2015-03-16 08:32:38

martinarie
Člen/ka

Re: Jiný příjmy na přehledu

Ono to není 20 tis., ale 40 tis. základu daně, musíte počítat ještě i tu část předávanou na mamku. Správně si směl táta vydělat jen celkem 120 tis. a 60 dát mamce, ale on vydělal 160 tis.

Jinak používáte stejnou logiku, jako kdyby příjemce podpory v nezaměstnanosti vydělával v zaměstnání a nechtěl podporu vracet.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB