Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » Daň z příjmu
  •  » Prohlášení poplatníka daně z příjmů FO ze závislé činnosti

#1 2015-02-12 20:15:33

mandatář
Člen/ka

Prohlášení poplatníka daně z příjmů FO ze závislé činnosti

Dobrý den,
rád bych si nechal upřesnit výraz "podepsání" Prohlášení poplatníka daně z příjmů FO ze závislé činnosti.

Jaký je důsledek odevzdání vyplněného formuláře zaměstnavateli (nehledě na to, zdali jsem zvolil "uplatňuji" či "neuplatňuji" zákl. slevu na poplatníka)? Je shodný jako bych jej nevyplňoval vůbec nebo již samotná podstata vyplnění Prohlášení má určité důsledky? (např. to, že poplatník daně tak přejímá zodpovědnost daně hradit sám).

Zvolím-li "uplatňuji" základní slevu na dani, zaměstnavatel mi nestrhne 2070 Kč měsíčně z hrubé mzdy?

Zvolím-li "neuplatňuji" základní slevu na dani, strhne mi zaměstnavatel 2070 Kč měsíčně z hrubé mzdy a vrátí mi je jen v případě, že mé březnové daňové přiznání (ze všech výdělečných činností a zaměstnavatelů) nepřesáhne cca 190 000 Kč?

Offline

 

#2 2015-02-13 08:55:43

JANAA
Člen/ka

Re: Prohlášení poplatníka daně z příjmů FO ze závislé činnosti

Offline

 
  • Index
  •  » Daň z příjmu
  •  » Prohlášení poplatníka daně z příjmů FO ze závislé činnosti

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB