Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2014-11-02 22:21:59

Dagmar80
Člen/ka

doklad o výši měsíčního příjmu

Prosím o radu, jak vyplnit toto potvrzení zaměstnanci, abych něco nespletla. Podle pokynů jsem postupovala tak, ze jsem od hrubé měsíční mzdy odečetla zdravotní a sociální pojištění co odvádí zaměstnanec a teď tápu, jak je to s daní, která se ma odečíst také, jenže zaměstnanec má daňový bonus na dítě (to se nezapočítává, to tam je jasně uvedeno), ale právě ten je ponížen o daň z přijmu. Mám tedy tuto daň odečíst také?dám příklad, aby mi to bylo jasné. Např. hrubá mzda 10 560, soc 687, zdrav 476, bonus by měl mít 1117, ale má jen 1057, což znamená, že by jinak měl daň 60 Kč, mám těchto 60 Kč odečíst také? Nebo do potvrzení napsat částku 9397 Kč? Tedy pouze od hrubé mzdy odečíst jen to socialni a zdravotní? Asi jsem se do toho moc zapletla a čím vice informací hledám, tím mám v tom vetší zmatek.je to zaměstnanec na HPP. A ještě jedna prosba, zda pro zaměstance na DPP vyplnit jen to, co opravdu dostal, když jeho mzda za pár hodin pomocných prací dělala např. 350 Kč? Neodvádí samozrejmě ani soc ani zdrav. Nepočítá se to tam nějak složitěji? Děkuji moc za radu.

Offline

 

#2 2014-11-03 19:07:24

Marie66
Člen/ka

Re: doklad o výši měsíčního příjmu

Jak jste napsala, dańový bonus se nazapočítává, uvedete tedy částku čisté mzdy. (Hrubá mzda po odečtení SP a ZP a odvedené zálohy na daň)
ČM tedy činí 9337,-Kč. Ještě doplňuji, že přeplatek z RZD se do ročního příjmu započítává.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB