Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2014-10-06 13:59:16

Michaela K.
Člen/ka

Darování osobního automobilu

Dobrý den, podnikám jako OSVČ, jsem neplátce a vedu daňovou evidenci.
V r. 2005 jsem pořídila osobní automobil do obchodního majetku a odepisovala automobil  5 let.
V roce 2010 jsem auto vyřadila do osobního užívání.
Tento rok 2014 jsem se rozhodla, že vyřazený osobní automobil  daruji svému synovi.

Neobdržela jsem žádný příjem, bezúplatně jsem ho darovala synovi na základě darovací smlouvy.
    1.
  Chtěla bych se  zeptat, zda nemám v případě darování vozu, od jehož vynětí z obchodního  majetku uplynuly 4 roky, já jako dárce nějakou daňovou povinnost ve smyslu Zákona o dani z příjmů .
2. Má  syn nějakou povinnost  za rok 2014 ve smyslu Zákona o dani z příjmů ?

      Za odpověď a radu předem děkuji.

Offline

 

#2 2014-10-06 22:51:48

Zdena
Moderátorka

Re: Darování osobního automobilu

1. Matka nemá žádnou povinnost ve smyslu ZDP (nebyl žádný příjem, není tedy co přiznávat).
2. Syn také nemá žádnou povinnost, přijetí daru od matky je osvobozeno od daně. Příjem by musel přiznat v případě, že by do 1 roku auto prodal.

Offline

 

#3 2014-10-07 09:39:47

Michaela K.
Člen/ka

Re: Darování osobního automobilu

Dobrý den, děkuji za odpověď

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB