Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2008-09-18 13:24:05

Lukanini
Host

Odpocet na manzelu

Dobry den,
podnikam a moje manzelka je na materske dovolene. Pobira pouze Rodicovky prispeve 7200 a mesicne alimenty 2500. Muze na ni uplantit slevu na dani? A kdyz ano vznikne mi dan cca - 20000,-Kc. Vrati mi penize FU na ucet po podani DP?
Dekuji za odpoved

 

#2 2008-09-18 21:46:49

Zdena
Moderátorka

Re: Odpocet na manzelu

Rodičovský příspěvek je dávka státní sociální podpory, která se nezapočítává do vlastních příjmů manželky a výživné není příjmem manželky, nýbrž dětí. Vaše manželka tedy z pohledu vašich daní nemá žádný vlastní příjem a vy si můžete uplatnit slevu na dani, ovšem pouze do výše daňové povinnosti. FÚ vrací peníze pouze poplatníkům, které uplatňují daňový bonus na vyživované děti (nikoliv na manželky).

Offline

 

#3 2008-09-24 11:34:06

Tada
Host

Re: Odpocet na manzelu

Dobrý den, pokud bych začala podnikat a měla příjmy cca 70000,-. Výdaje bych uplatnila paušálem - tedy cca 35000,-. Mohl by si mne manžel odečíst, když by čistý příjem byl nižší než těch 38040,-? Počítá se hrubý příjem nebo čistý? Děkuji

 

#4 2008-09-24 13:29:39

Zdena
Moderátorka

Re: Odpocet na manzelu

Počítá se hrubý příjem. Manžel by si nemohl uplatnit slevu.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB