Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2008-09-22 12:14:10

madelaine73
Host

Autorsky honorar

Dobry den, jsem vdana, zacala jsem dalkove studovat (je mi 32let), mam skolou povinne dite, na ktere nic nepobiram, nyni nove je mym jedinym zdrojem prijmu autorsky honorar. Ktery je za rocni obdobi dle smlouvy stanoven na 75000. Jak jsem se docetala, pod 7tis./m by to mel danit ten kdo honorar vyplaci. V me smlouve se toto nepise. Mam zadat dodatek popr. jak danit? Castky budou chodit pravidelne - ctvrtletne. Jeste dodavam, ze je pravdepodobne, ze se k tomu jeste pridaji nejake bonusy. Dekuji.

Editoval madelaine73 (2008-09-22 12:15:52)

 

#2 2008-09-23 22:21:14

Zdena
Moderátorka

Re: Autorsky honorar

Při čtvrtletních výplatách (18.750,- Kč) budete dostávat honorář nezdaněný, neboť v měsíci výplaty bude vždy příjem vyšší, než 7 tis. Kč.
Dodávám, že hranice 7 tis. Kč se vztahuje pouze na příjmy autorů za příspěvky do novin, časopisů, rozhlasu, nebo televize.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB