Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, které jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2014-02-18 11:46:34

Risa
Člen/ka

Rada ohledně plátce DPH

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat na pár informací. Jsem neplátce DPH, autodoprava do 3.5t, výdaje paušálem. Když jsem udělal službu na Slovenskému plátci DPH, musím se jím stát také? Teď jsem to četl na internetu že by to tak mělo být. |Dále , teď mám domluvenou práci s firmou (plátce DPH) za podmínky že se stanu taky plátcem DPH, vést DE skrz cestovní náhrady a zajímá mě zda-li se mě to vůbec vyplatí být plátcem DPH když budu mít Roční příjem cca 260tis a výdaje formou cestovní náhrady 3.7kč/km plus PHM budou činit 242tis.? Budu muset ve finále zaplatit státu na DPH, nebo mě vrátí? A jestli by se dala ještě do výdajů započítat hypotéka, kterou si chci brát a rekonstrukce domu, popřípadě jestli musím dům dát do obchodní majetku, nebo tak něco? Mockrát děkuji za odpověď Vrba

Offline

 

#2 2014-02-18 17:45:44

Zdena
Moderátorka

Re: Rada ohledně plátce DPH

Pokud jste poskytl službu přepravy zboží slovenskému plátci, tak jste se stal identifikovanou osobou.
Podrobnější informace najdete zde:
http://www.jakpodnikat.cz/identifikovan … -k-dph.php

Příjmy a výdaje, které jste uvedl, se týkají daně z příjmů a nelze z nich odvodit, kolik zaplatíte státu na DPH. Výraz plátce je odvozen od slova platiti, nikoliv vraceti, lze tedy předpokládat, že budete státu spíš platit, než aby Vám něco vracel. Výjimkou budou služby poskytnuté podnikatelům do EU, ze kterých odvede DPH odběratel, Vy si ale budete moci uplatnit nárok na odpočet ze vstupů, které s těmito službami souvisejí.

Předpokládám, že si vezmete hypotéku na rekonstrukci domu, který slouží k bydlení. Splátky hypotéky nelze v žádném případě započítat do výdajů. Úroky z úvěrů na bydlení lze odečíst od základu daně (samozřejmě za splnění zákonných podmínek) podle § 15 odst. 3 zákona o daních z příjmů, dům není třeba do obchodního majetku.

Online

 

Zápatí

TOPlist

Powered by PunBB | CZ / SK
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson