Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » DPH
  •  » DPH účtované neplátci

#1 2014-01-26 22:05:31

Tom99cz
Člen/ka

DPH účtované neplátci

Dobrý den,

nově pronajímám nebytové prostory pro podnikání neplátci DPH. Faktury jsem jako plátce DPH vystavoval včetně DPH, kterou jsem kvartálně odváděl FÚ. Teď jsem zjistil, že postup byl špatný a dle vyjímky v zákoně o DPH jsem měl správně účtovat nájem bez DPH.

Stejně jsem přeúčtovával náklady na elektřinu včetně DPH, kde jsem asi měl bez DPH.

Mohu vystavit nějaký opravný doklad a nájemníkovi DPH vrátit? Doufám, že není hned nutné volat na FÚ, nerad bych na sebe upozorňoval více než je nutné.

Moc děkuju za rady.

Offline

 

#2 2014-01-27 12:47:24

andrea03
Člen/ka

Re: DPH účtované neplátci

nájem se měl fakturovat bez daně do ř. 50 přiznání,
pak všechna přijatá plnění vztahující se k osvobozenému nájmu byly bez nároku na odpočet.
energie na vstupu plný nárok, při přeúčtování na neplátce s daní a odvod na výstupu ř. 1, 2
pokud jsou plnění na ř. 50 dohází pak k výpočtu krátícího koeficientu

Offline

 

#3 2014-01-27 14:23:17

Tom99cz
Člen/ka

Re: DPH účtované neplátci

Děkuju za odpověď.

Abych dostal zpět chybně odvedené DPH, musím tedy podat opravné přiznání za příslušné období. Je to tak?

Všechna přijatá plnění související s nájmem bez nároku na odpočet - znamená třeba opravy nebo úpravy (jde o prodejní stánek, budku)? Jaké jiné náklady mohou mít souvislost s nájmem?

Krátící koeficient se pak vztahuje pouze při společných nákladech - např. kdybych pronajímal zároveň plátci i neplátci DPH, je to tak? Nebo se s ním počítá i jinde?

Offline

 
  • Index
  •  » DPH
  •  » DPH účtované neplátci

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB