Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2008-09-11 08:19:24

šipinka
Host

Dovoz vzorku

Dobrý den.
Nakupujeme vzorky v Číně za úplatu. Faktura je zaplacená,následně přijdou vzorky, které ale nebyly procleny. Malá hodnota faktury.
Jak tyto vzorky účtovat v účetnictví, na které účty a co DPH. Musím odvést DH, řádek 260, ale jelikož nemám JSD-daňový doklad, nesmís si uplatnit odpočet. Pokud ano, do DPH započítám hodnotu zboží / přepočet celním kurzem/  + veškeré náklady s tím spojené.
Je to tak správně. Děkuji za odpověď a přeji příjemný den.

 

#2 2008-09-16 08:06:07

šipinka
Člen/ka

Re: Dovoz vzorku

Prosím, můžete mi odpovědět na výše uvedený dotaz. Děkuji.

Offline

 

#3 2008-09-16 12:24:13

Zdena
Moderátorka

Re: Dovoz vzorku

Šipinko, teď nestihám a zboží navíc není moje parketa. Podle mého názoru vám nevznikne daňová povinnost, jestliže zboží nepodléhá celnímu režimu. Večer se na ještě to podívám do chytré knížky:-)

Offline

 

#4 2008-09-16 18:13:18

Zdena
Moderátorka

Re: Dovoz vzorku

Lituji, nic kloudného jsem nevyčetla, nebo jsem špatně hledala. Zkuste položit dotaz na diskusním fóru Účetního světa v sekci DPH:
http://www.ucetnisvet.cz/ucetnisvet/odb … diskuse=15

Odpovídá tam pan Petr, který je velmi dobře zorientovaný v problematice DPH.

Podle § 71/1 ZDPH je dovoz zboží osvobozen od daně, pokud je dováženému zboží přiznáno osvobození od cla. Podle Nařízení Rady 918/83, čl. 27 jsou zásilky nepatrné hodnoty (tzn. do hodnoty 22 EUR) od cla osvobozeny. Fakturu za zboží bych asi ani neuváděla v přiznání, ale nevím to jistě.

Offline

 

#5 2008-09-17 11:51:54

šipinka
Člen/ka

Re: Dovoz vzorku

I tak Vám mnohokrát děkuji.
Šipinka

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB