Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » DPH
  •  » Vrácení DPH investice?

#1 2013-12-01 07:29:33

cateli
Člen/ka

Vrácení DPH investice?

Dobrý den, mám tu na řešení pěkný oříšek a prosím o radu. Mám od 2013 nového klienta, plátce DPH, který od r. 2010 staví sklad a uplatňuje si odpočty na DPH. Sklad není zkolaudovaný, takže se ještě neodepisuje. Nyní před dokončením se rozhodl, že to nebude firemní sklad, ale soukromá garáž. Jaký bude pro mě správný postup? Budu muset všechno odečtené DPH opět vrátit, ale jakým způsobem? Nějak jednorázově nebo dodatečným DPH vždy k danému čtvrtletí a roku? Jsem z toho jelen :-) Moc díky za rady :-) Lucie

Offline

 

#2 2013-12-03 12:04:33

andrea03
Člen/ka

Re: Vrácení DPH investice?

domnívám se, že všechny nároky na odpočet vrátit v jednotlivých Q , kdy byly nárokovány

Offline

 

#3 2013-12-03 14:02:18

cateli
Člen/ka

Re: Vrácení DPH investice?

Ano, je to tak, myslela jsem si to a ověřila na FÚ.

Offline

 

#4 2013-12-03 18:05:33

Marie66
Člen/ka

Re: Vrácení DPH investice?

No, tak to Vám nezávidím. Opravná Přiznání od roku 2010, když pominu to množství práce s tím spojené, co potom vypočtené penále za neoprávněný odpočet? Nebylo by lepší, aby  klient svoje rozhodnutí o skladu nebo garáži ještě přehodnotil?

Offline

 

#5 2013-12-04 07:46:59

cateli
Člen/ka

Re: Vrácení DPH investice?

Dobrý den, já jsem mu natvrdo řekla, že to dělat nebudu, aby si to rozmyslel. Navíc to není jen o té práci, ale znamená to prý minimálně místní šetření na DPH nebo přímo hloubková kontrola. Tak uvidíme s čím přijde.

Offline

 
  • Index
  •  » DPH
  •  » Vrácení DPH investice?

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB