Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2012-10-17 19:30:59

JanaPt.
Člen/ka

Nejnižší úroveň zaručené mzdy

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat. jakou by měl dostat minimální mzdu veterinární lékař (absolvent). V tabulkách o mzdových a platových předpisech jsem našla přibližně výkon ve čtvrté skupině, která by měla dostávat plat ze sedmé až osmé pl. skupiny (14.600 nebo 16.100 Kč). Je toto závazné nebo mohu dát ve zkušební době plat nižší a po uplynutí zkuš. lhůty dorovnat na tuto hranici?
Předem díky, máme prvního zaměstnance a nevím, čeho všeho se mám držet a čeho se vyvarovat. Jana Pt.

Offline

 

#2 2013-03-21 09:28:20

danielkakreft
Člen/ka

Re: Nejnižší úroveň zaručené mzdy

může mi někdo říct, jak je míra nezaměstnanosti v češtině...??? (procenta)

Offline

 

#3 2013-04-03 21:15:32

ivzez
Člen/ka

Re: Nejnižší úroveň zaručené mzdy

JanaPt. napsal(a):

... jakou by měl dostat minimální mzdu veterinární lékař (absolvent). V tabulkách o mzdových a platových předpisech jsem našla přibližně výkon ve čtvrté skupině, která by měla dostávat plat ze sedmé až osmé pl. skupiny (14.600 nebo 16.100 Kč). Je toto závazné nebo mohu dát ve zkušební době plat nižší a po uplynutí zkuš. lhůty dorovnat na tuto hranici?

Jde-li o státního zaměstnance, musíte jej zařadit do té platové třídy,
do které je zařazena práce, kterou bude vykonávat.

V soukromém sektoru závisí mzda na dohodě mezi zaměstnavatelem a zaměstnancem,
ale ani tam nemůže platit méně, než kolik činí minimální zaručená mzda.

Minimální zaručenou mzdou se míní základní mzda,
tedy bez příplatků za práci přesčas, o víkendech, ve svátek či v noci.

Poznámka:
Práci musíte zařadit podle nejobtížnější práce, kterou budete po zaměstnanci vyžadovat.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB