Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2013-03-18 20:01:10

srponos
Člen/ka

Prodavač na živnostenský list ?

Zdravím, chtěl bych se zeptat jestli tu někdo nevíte zda je možné být prodavačem na živnostenský list. Popíšu zde situaci zda si myslíte, že je něco takového legálně ! možné ;)

Já mám prostory kde platím pronájem a k tomu mám živnosťák na nákup a prodej zboží. Můj známý má firmu přes kterou prodává zboží a k tomu má také živnostenský list. Může si on do mého obchůdku dát své zboží a já mu ho budu prodávat ? Nejedná se o zaměstnanecký vztah. Jednoduše on je majitel firmy a zboží a já bych ve svých prostorech jeho zboží prodával. Výplatu bych dostal od mého známeho, který by měl příjem za zboží.

Bojím se zda se nejedná o švarc systém, ale zase na druhou stranu plno lidí má živnosťák na různé služby jako třeba výtahy, střechy, svařování atd. takže prodej zboží je jen další služba. Nebo se pletu ? Děkuji za případnou radu či jen úvahu. Na živnost. úřad se chystám ;)

Offline

 

#2 2013-03-19 09:11:55

JB59
Člen/ka

Re: Prodavač na živnostenský list ?

Nebylo by čistějším řešením, kdyby vám to zboží fakturoval za cenu sníženou o vaši provizi? Mám to taky tak. Prodávám jedné firmě DVD, jejich zástupce přijede jednou měsíčně, já mu nahlásím, kolik jsem prodala a on mi na místě vystaví fakturu, kterou zaplatím. Stejným způsobem postupuje i jedna z firem, která dodává časopisy. Poté, co ji vrátím neprodané, vyúčtuje mi prodané časopisy ponížené o mou odměnu. Jedná se o firmy s celostátní působností, plátce
DPH, takže jejich postup je úřady mnohokrát prověřený.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB