Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2011-08-20 21:36:36

Madla
Člen/ka

Fakturace mezi manželi

Dobrý den, je prosím možné, aby manžel vystavil fakturu manželce? Oba manželé jsou OSVČ, manžel má řemeslnou živnost, vyrábí bytové doplňky ze dřeva. Manželka má volnou živnost  - maloobchod, prodává tyto doplňky přes internet. Manžel je jedním z mnoha dodavatelů. Děkuji za odpověď.

Offline

 

#2 2011-08-21 10:29:18

dolarhyd
Člen/ka

Re: Fakturace mezi manželi

Dobrý den. Ano, je to možné. Pokud jsou oba manželé samostatnými podnikateli, považují se z hlediska zákona č.586/92 Sb, za zcela nezávislé daňové poplatníky a tedy za samostatné účetní jednotky.

Offline

 

#3 2011-08-21 18:54:21

Madla
Člen/ka

Re: Fakturace mezi manželi

Dolarhyd, děkuji moc za pomoc.

Offline

 

#4 2013-01-13 19:14:31

anoela
Člen/ka

Re: Fakturace mezi manželi

Dobrý den paní Zdeničko, měla bych dotaz ohledně fakturace manželovi za pronájem dílny. Mám pozemek na kterém mám prostor,který by mohl sloužit jako dílna pro manžela,který je momentálně v pronajaté dílně. Mám na tento majetek hypotéku na sebe. jsem,ale také jako spolupracující osoba. Kdybych tento svůj prostor upravila a manžel jej využíval jako dílnu. Můžu mu vystavovat fakturu za pronájem této dílny? Děkuji předem

Offline

 

#5 2013-01-13 22:41:15

Zdena
Moderátorka

Re: Fakturace mezi manželi

Dobrý večer. Pokud prostor není součástí společného jmění manželů, tak jej můžete manželovi pronajímat. Vzhledem k tomu, že jste osoby blízké, byste měla fakturovat v ceně, která je v daném čase a na daném místě obvyklá.

Pokud je prostor v SJM, tak pronájem není možný, nemůžete manželovi pronajmout něco, co mu také patří.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB