Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » DPH
  •  » Poskytnutá záloha - přišel daň. doklad v režimu pdp - mám vyměřit DPH?

#1 2012-12-17 22:03:14

Judith
Člen/ka

Poskytnutá záloha - přišel daň. doklad v režimu pdp - mám vyměřit DPH?

Dobrý den,

nevím, jak mám správně postupovat. Jsme plátci DPH a zaplatili jsme zálohu na stavebně mont. práce firmě - plátci DPH. Dodavatel nám poslal k zaplacené záloze daňový doklad vystavený v režimu PDP. Hledala jsem na internetu a na stránce

http://cds.mfcr.cz/cps/rde/xchg/cds/xsl … 14310.html

jsem se dočetla toto:
Poskytovatel plnění, který (po 31. 12. 2011) přijme zálohu na stavební práce, u nichž je povinen použít režim přenesení daňové povinnosti, ke dni přijetí úplaty daň na výstupu nepřizná, není ani povinen při přijetí takové úplaty vystavit daňový doklad. Tento bude vystavovat až při uskutečnění zdanitelného plnění.

Tak nevím, co mám dělat s obdrženým dokladem k platbě (záloze) vystaveném v režimu PDP. Mám ho vrátit dodavateli? Nebo by bylo lepší řešení vyměřit DPH a zároveň uplatnit nárok na odpočet?

Judith

Offline

 

#2 2012-12-18 22:45:04

Zdena
Moderátorka

Re: Poskytnutá záloha - přišel daň. doklad v režimu pdp - mám vyměřit DPH?

Na základě dokladu k zaplacené záloze nemůžete přiznat daň, o nároku na odpočet ani nemluvím. Podle ustanovení § 92a ZDPH jste povinni přiznat a zaplatit daň ke dni uskutečnění zdanitelného plnění. Tím, že jste zaplatili zálohu a druhá strana ji přijala, se ještě neuskutečnilo zdanitelné plnění. To se uskuteční např. při předání a převzetí díla, případně dílčího plnění, podle toho, co máte sjednáno ve smlouvě.

Obdržený doklad dejte do šuplíku, stejně k ničemu neslouží, a počkejte si na daňový doklad vystavený v souladu s ustanovením § 92a/2 ZDPH.

Offline

 

#3 2012-12-18 23:57:08

Judith
Člen/ka

Re: Poskytnutá záloha - přišel daň. doklad v režimu pdp - mám vyměřit DPH?

Děkuji Vám za odpověď, paní Zdeno.
Judith

Offline

 
  • Index
  •  » DPH
  •  » Poskytnutá záloha - přišel daň. doklad v režimu pdp - mám vyměřit DPH?

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB