Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2012-10-05 11:07:00

Lucka2
Člen/ka

Doklady

Dobrý den paní Zdeno,
chtěla jsem Vás poprosit o radu týkající se vydaných faktur. Klient podniká v nákupu a prodeji PC her a příslušenství, na každý prodej vystaví fakturu, ale těch faktur je za celý rok kolem 2000 ks. Je možné tyto faktury netisknout do účetnictví (nahrává mi je elektronicky) z důvodu úspory nákladů na tisk i místa na skladování a jen je evidovat v PC? Jedná se mi o případnou kontrolu z finančního úřadu jak to potom doložit, jestli stačí třeba jen soupis faktur na konci roku?

Moc děkuji Lucka

Offline

 

#2 2012-10-07 23:04:15

Zdena
Moderátorka

Re: Doklady

Dobrý večer, paní Lucko. Podle mého názoru nemusí faktury tisknout, může je evidovat v PC. Doporučuji zajistit ve formátu PDF i na jiném médiu, například vypálit na CD nebo nahrát na externí disk. Kdyby kontrola z FÚ chtěla některou fakturu v papírové podobě, tak jim ji vytisknete.

Offline

 

#3 2012-10-09 17:51:19

Lucka2
Člen/ka

Re: Doklady

Paní Zdeno moc Vám děkuji za odpvěď :o))))

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB