Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » DPH
  •  » přenesená daňová povinnost ve stavebnictví -stanovení výše DPH

#1 2012-07-14 10:48:10

důchodce
Člen/ka

přenesená daňová povinnost ve stavebnictví -stanovení výše DPH

Přeji pěkný den.
Chtěl bych se zeptat na následující okolnost. Pokud vystavuji fakturu jako dodavatel v rámci přenesené DP, tak mi to je jasné. Jak však postupovat v případě, že jsem odběratel této služby. Jako příklad uvedu následující. Provádím zhotovení zámkové dlažby u rod. domu kde   je snížená sazba DPH. Jako dodavatel mi zde pracuje zemní stroj, který provádí zemní práce. Dodavatel  mi vystaví fakturu bez DPH. Jakou výši DPH já mám u této faktury stanovit. Znovu uvádím, že konečná faktura bude ve snížené sazbě DPH.  Děkuji za odpověď.

Offline

 

#2 2012-07-15 21:49:00

Zdena
Moderátorka

Re: přenesená daňová povinnost ve stavebnictví -stanovení výše DPH

Dodavatel by měl uvést na fakturu sazbu daně. U zámkové dlažby bych uplatnila základní sazbu a to i v konečné faktuře.

Offline

 
  • Index
  •  » DPH
  •  » přenesená daňová povinnost ve stavebnictví -stanovení výše DPH

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB