Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2012-01-03 12:37:28

Radmila
Člen/ka

daňová evidence

Dobrý den Zdeni,

opět se na Vás obracím s následujícím:
1)učtování kladných úroků(z příjmu) na podnikatelském účtu budu vykazovat v DE jako příjem danový nebo nedaňový?
Na tomto účtu nemám žádné osobní vklady, pouze příjmy(daňové) z podnikání,výdaje podnikateské a osobní .


2)Zaplatila jsem provize z prodeje mého zboží z manželova BU(omylem namísto mého podnikateského). Faktura je vystaveno na mé jméno.
Stačí v DE doložit fakturu nebo je nutné doložit i kopii výpisu manželova BU?

Moc děkuji za odpověď
Radmila

Offline

 

#2 2012-01-03 20:59:48

Zdena
Moderátorka

Re: daňová evidence

Dobrý večer, Radmilo, přeji vše nejlepší k svátku.

1) Předpokládám, že máte běžný účet, na který banka připisuje nezdaněné úroky. Do daňové evidence si zapište přijatý úrok jako nedaňový příjem, ale vyčleňte mu zvláštní sloupeček nebo si jej nějak označte, abyste si mohla vysčítat úroky za celý rok. Nejde o příjem z podnikání podle § 7 ZDP, nýbrž o příjem z kapitálového majetku podle § 8 ZDP. Ona zajisté závratná suma se zapisuje do řádku 38 přiznání.

2) Doložte kopii výpisu z BÚ. Musíte nějak prokázat, že jste uskutečnila výdaj (vydala jste nějakou formou peníze).

Offline

 

#3 2012-05-18 10:43:16

Ivy
Člen/ka

Re: daňová evidence

Dobrý den,
měla bych dotaz k úrokům na běžném účtu..Dohledala jsem totiž z více zdrojů, že úroky z běžných účtů jsou zdaněny srážkovou daní ve výši 15 procent. Je počítána vždy při přípisu úroků.

Díky za váš názor..I.

Offline

 

#4 2012-05-18 11:31:40

Zdena
Moderátorka

Re: daňová evidence

Můžete, prosím, uvést zdroje svých informací?
S úroky daněnými srážkovou daní jsem se setkala u osobních, nikoliv běžných účtů.

Offline

 

#5 2012-05-18 13:07:32

Ivy
Člen/ka

Re: daňová evidence

Moc se omlouvám, ale způsobila jsem sama sobě a také Vám informační zmatek, a to právě záměnou slov běžný a osobní..Každopádně pravdu máte Vy:-)
Díky a nezlobte se...

Offline

 

#6 2012-05-18 14:43:07

Zdena
Moderátorka

Re: daňová evidence

Já se nezlobím, jenom jsem byla informačně zmatená:-) Mějte hezký víkend.  Zdena

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB