Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2012-04-13 18:49:16

JanaF
Člen/ka

danit v zahraničí či v ČR?

Dobrý den,
v ČR jsem registrovaná jako OSVČ, neplátce DPH. Vykonala jsem práci v Itálii (jednorázový úkon, žádné trvalé zaměstnání) a chtěla vystavit českou fakturu (s použitím daŇového domicilu). Bylo mi však řečeno, že pokud byla práce provedena na území Itálie, musím vše danit v Itálii (daň stržená ihned 30%). V minulosti jsem  příjmy z Itálie bez problémů danila u nás v ČR. Takže se ptám, kde je pravda? Pokud by se všechny příjmy ze zahraničí musely danit na území cizího státu, k čemu potom slouží daňový domicil? Děkuji za odpověď.

Offline

 

#2 2012-04-25 21:56:33

Zdena
Moderátorka

Re: danit v zahraničí či v ČR?

Pravda je v italském zákonu. Pokud jej neznáme, tak se asi pravdy nedobereme. Skutečnost, že máte daňový domicil v ČR, ještě neznamená, že nemusíte na území jiného státu platit daně. Pokud by například italský právník nebo daňový poradce vykonávali činnost na území ČR, tak tu také musejí zaplatit daň. Upraveno v § 22 zákona o daních z příjmů.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB