Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » DPH
  •  » PDP - jsem v koncích, prosím o pomoc

#1 2012-04-23 09:36:26

Kačka
Člen/ka

PDP - jsem v koncích, prosím o pomoc

Dobrý den,
prosím poraďte mi někdo, DPH za I.Q se blíží a já čtu stále dokola nějaké poučky, metodické pokyny a rady na internetu. Jsem už z toho celá zoufalá. Potřebovala bych poradit:
Živnostník A, který dělá střechy (pláce DPH) měl smluveného živnostníka B, který mu pomáhal laťovat (také plátce DPH). Živnostník A, ale dále fakturuje stavební firmě (také plátci DPH).

Chápu dobře, živnostník B, který laťoval dodá fakturu v PDP, DPH z této faktury přizná živnostník A na řádku  10 a 43.
Dále pak živnostník A vystaví fakturu (svoji práci + práci živnostníka B) stavební firmě v PDP to uvede do řádku  25.

Připadám si už úplně vyčerpaná a pořád hledám nějaké záhady a chyby.

Moc Vám všem děkuji za pochopení a děkuji za rady. 2 faktury a mě to takhle motá hlavu. Celé DPH mám hotové, ale kvůli těmto 2 fakturám to prostě nedokážu odovzdat.

Děkuji Kačka

Offline

 

#2 2012-04-23 22:20:08

Zdena
Moderátorka

Re: PDP - jsem v koncích, prosím o pomoc

Dobrý večer, paní Kačko. Jestli mohu poradit, tak už ty metodické pokyny a poučky přestaňte číst. Člověk z nich může akorát tak zblbnout, nebo propadnout zoufalství. Jinak nemám co poradit, máte to správně.

Ještě bych dodala, že živnostník A podá 2 Výpisy z evidence. První výpis bude z pozice odběratele (uvede tam fakturu od živnostníka B, částka bude korespondovat s řádkem 10) a druhý výpis z pozice dodavatele (uvede tam svoji fakturu pro stavební firmu, částka bude korespondovat s řádkem 25).

Offline

 
  • Index
  •  » DPH
  •  » PDP - jsem v koncích, prosím o pomoc

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB