Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2012-03-05 14:15:44

Alcie
Člen/ka

Paušální výdej a neuhrazené pohledávky

Dobrý den, již druhým rokem budu uplatňovat výdej paušálem, za rok 2010 jsem podávala dodatečné daňové přiznání kvůli dodanění pohledávek a závazků, letos za rok 2011 uplatním 60 procent z příjmů, připsaných v bance za faktury. Ovšem 2 faktury z roku 2011 v částce 90 tis. Kč budou uhrazené až v roce 2012. Mám tuto částku 90 tis. zahrnout do řádku 105 Úhrn částek podle § 5, § 23 zákona a ostatní úpravy podle zákona zvyšující výsledek hospodaření a pak do tabulky v odd.E a tím upravit základ daně.
Nebo částku 90 tis. zdaním až v roce 2012 až peníze budou připsané na účet v roce 2012?
Mám v tom případě tyto pohledávky někde uvádět?
Moc děkuji za odpověď

Offline

 

#2 2012-03-05 14:30:09

jaromira
Člen/ka

Re: Paušální výdej a neuhrazené pohledávky

Částka 90 000 Kč bude příjmem roku 2012 ( datem úhrady).
Pohledávky evidujete ve své evidenci, v DAP se neuvádí. Tabulka D na str.2, přílohy č.1 DAP, se vyplňuje pouze v případě vedení DE.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB