Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2012-02-25 09:36:19

Michaela93
Člen/ka

odevzdání rodného listu dítěte

Dobrý den,
je mi zaměstnanec, který žádá o úlevu na dítě povinen předložit a odevzdat kopii rodného listu dítětěte nebo stačí pouze uvedení v prohlášení poplatníka daně...? Je vůbec zaměsnanec povinen kopii tohoto dokladu odevzdat zaměstnavateli?

Editoval Michaela93 (2012-02-25 11:06:26)

Offline

 

#2 2012-02-28 00:19:01

Zdena
Moderátorka

Re: odevzdání rodného listu dítěte

Zaměstnanec by měl předložit originál. Jestli vám povolí (nejlépe písemně), že si smíte udělat kopii a založit ji do osobního spisu, to už je na něm.

§ 38l/3/a)  ZDP:
Nárok na daňové zvýhodnění při stanovení záloh nebo daně prokazuje poplatník plátci daně
a) úředním dokladem prokazujícím totožnost dítěte (vlastního, osvojeného, v péči, která nahrazuje péči rodičů, druhého z manželů a vnuků)

Offline

 

#3 2012-02-28 11:12:21

Marie66
Člen/ka

Re: odevzdání rodného listu dítěte

Zkušenost z kontroly:
Kopie byla vyžadována, já jsem ji měla, byl klid  a nedošlo k žádným pochybnostem.

Je to lepší a zaměstnanec by, dle mého názoru, neměl mít problém, když chce slevu v průběhu roku a ne třeba si podávat DAP :-)

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB