Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2011-02-10 19:17:40

Danuše
Člen/ka

nemocenská ve zkušební době

Jsem OSVČ a od 1.1. mám zaměstnance na HPP s tříměsíční zkušební dobou. Rozhodla jsem se, že s tímto zaměstnancem jeho pracovní poměr ukončím ve zkušební době. Musím to udělat písemně? A co když ve zkušební době zaměstnanec onemocní? Nebo co když onemocní např. následující den ? Jak dlouho a jaké k němu mám povinnosti?
Děkuji za odpověď.D

Offline

 

#2 2011-02-17 22:09:28

Zdena
Moderátorka

Re: nemocenská ve zkušební době

§ 66 zákoníku práce: Zrušení pracovního poměru ve zkušební době
(1) Zaměstnavatel i zaměstnanec mohou zrušit pracovní poměr ve zkušební době z jakéhokoliv důvodu nebo bez uvedení důvodu. Zaměstnavatel však nemůže ve zkušební době zrušit pracovní poměr v době prvních 14 kalendářních dnů trvání dočasné pracovní neschopnosti (karantény) zaměstnance.
(2) Písemné oznámení o zrušení pracovního poměru podle odstavce 1 má být doručeno druhému účastníku zpravidla alespoň 3 dny přede dnem, kdy má pracovní poměr skončit.

Považuji za vhodné předat pracovníkovi oznámení o zrušení pracovního poměru (pokud možno před svědky pro případ, že by odmítl převzít) a nechat si podepsat převzetí. Pokud by následující den onemocněl, tak pracovní poměr přesto skončí. Náhradu mzdy při dočasné pracovní neschopnosti mu budete vyplácet jen do dne skončení pracovního poměru, pak si ho převezme OSSZ.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB