Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2011-01-27 15:40:57

lucinkapes
Člen/ka

Kde najít jednotný kurz vydáváný ČNB ke konci každého měsíce roku 2010

Jsem OSVČ od dubna 2010 a mám v daňové evidenci několik transakcí v USD. Chtěl bych je nyní přepočítat na CZK. Týká se mne předpokládám tahle pasáž z Vašeho webu "Podáváme-li daňové přiznání jen za část roku, použijeme (dle § 38 odst. 1 zákona o daních z příjmů): průměr směnného kurzu stanoveného Českou národní bankou poslední den každého měsíce části zdaňovacího období, za kterou daňové přiznání podáváte". MFČR již vydalo Pokyn D (http://www.mfcr.cz/cps/rde/xchg/mfcr/xs … 59916.html), tam jsou však jen kurzy dohromady za celý rok. Nevíte, kde najít ty za každý měsíc? Děkuji.

Offline

 

#2 2011-01-29 17:48:39

Zdena
Moderátorka

Re: Kde najít jednotný kurz vydáváný ČNB ke konci každého měsíce roku 2010

Ale vy podáváte daňové přiznání za celý rok 2010. Vůbec nevadí, že jste podnikal jen část roku, úplně stačí, že jste byl celý rok na živu:-)

Pro přepočet cizí měny můžete použít buď kurzy ČNB (denní nebo pevné, které jste předem stanovil ve vnitřní směrnici), doporučuji denní kurzy.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB