Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2011-01-21 08:14:50

fotopajinek
Člen/ka

změna pracovní doby

Dobrý den. V současném zaměstnání mám momentálně pružnou pracovní dobu(je to už poslední benefit, který mám) s tím, že v zaměstnání musím být od 8 do 13h a zbytek si mohu volit podle potřeb(dělám pravidelně od 6h do 14h). Slyšel jsem informace o tom, že zaměstnavatel plánuje pružnou pracovní dobu zrušit a nahradit ji pevnou od 8h do 16h(což při mém dojíždění cca 1,5h bych měl celý týden "zabitý"). Má na to zaměstnavatel právo, popř. jak se mohu bránit? Musím s nařízením pevné pracovní doby souhlasit? Děkuji


Děkuji

Offline

 

#2 2011-01-25 10:37:46

Zdena
Moderátorka

Re: změna pracovní doby

Podle § 81 zákoníku práce pracovní dobu rozvrhuje zaměstnavatel a určí začátek a konec směn. Má tedy právo rozhodnout, že zruší pružné rozvržení pracovní doby a nahradí ji rovnoměrným rozvržením.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB