Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2010-11-29 18:02:00

jkav
Člen/ka

rodicovska a zamestnani

Dobry den, muzete mi poradit, jakou smlouvu bych mela uzavrit pro praci na castecny uvazek u nove spolecnosti, pokud jsem na rodicovske dovolene a zaroven trva muj pracovni pomer u meho posledniho zamestnavatele. . A tez abych neztratila narok na rodicovky prispevek od statu. Dekuji za radu. jana

Offline

 

#2 2010-12-01 23:52:31

Zdena
Moderátorka

Re: rodicovska a zamestnani

Můžete uzavřít jakoukoliv smlouvu. Nárok na rodičovský příspěvek je podmíněn pouze péčí o dítě (péči můžete zajistit jinou dospělou osobou), výdělečná činnost ani výše příjmů nárok neovlivní.

Offline

 

#3 2010-12-05 12:58:43

jkav
Člen/ka

Re: rodicovska a zamestnani

a neni prekazkou, ze jiz 1 pracovni pomer mam /myslim tim posledni zamestnani, kde jsem nyni na RD/?

Offline

 

#4 2010-12-05 21:38:05

Zdena
Moderátorka

Re: rodicovska a zamestnani

Ne, není to překážkou, můžete mít i několik pracovních poměrů současně. Pokud budete u druhého zaměstnavatele podepisovat prohlášení k dani (aby vám mohl uplatnit slevu na poplatníka), tak oznamte prvnímu zaměstnavateli, že jste podepsala prohlášení jinde.

Offline

 

#5 2011-01-18 14:51:49

slunecnice
Člen/ka

Re: rodicovska a zamestnani

Dobrý den,
chtěla bych se zaptat, jak mám postupovat: jsem na mateřské dovolené a zároveň si přividělánám na dohodu.
Za rok 2010 jsem podepsala prohlášení u zaměstnavatele, kde pracuji na dohodu. U svého stávajícího zaměstnavatele
jsem samozřejmě prohlášení již nepodepsala a v roce 2010 jsem od něj nepobírala žádnou mzdu ani jiné peníze.
Mám si u obou zaměstnavatelů požádat o potvrzení o zdanitelných příjmech a podat si sama DP? Chápu to správně?
U zaměstnavatele na dohodu mám nulouvou daň, ale pro rok 2010 se podává DP i s nulovou daní že?
Předem moc děkuji za radu!

Offline

 

#6 2011-01-23 22:50:17

Zdena
Moderátorka

Re: rodicovska a zamestnani

Pokud jste neměla souběžné příjmy zdaněné zálohovou daní, tak nemusíte podávat daňové přiznání.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB