Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2011-01-02 19:43:53

andreaa7
Člen/ka

Příležitostné podnikání

Dobrý den chtěla bych se zeptat jsem studentka a kvůli brigádě jsem potřebovala živnostenský list.Brigáda je založena na pojištění klientů.Zdravotní a sociální za mě teď tedy platí zatím stát chtěla bych ted zkončit ve škole,ale jde o to že když neudělám měsíčně žádnou smlouvu nedostanu ani korunu jak to mám tedy udělat se zdravotním a sociálním.Cchtěla jsem se zeptat jestli bych se tedy mohla přihlásit na úřad práce pokud bude můj výdělek měs menší než 5tisíc kč a při tom mít živnostenský list.Děkuji za odpověď moc mi to pomůže

Offline

 

#2 2011-01-05 00:57:56

Zdena
Moderátorka

Re: Příležitostné podnikání

Musíte přerušit živnost (hlavně oznámit přerušení samostatné výdělečné činnosti na OSSZ), jinak vás ÚP nevezme do evidence.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB