Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2008-04-08 12:25:13

Tamara
Host

Kdy podat dodatečné DaP?

Dobrý den,
31.3. jsem podala řádné daňové přiznání (zahájení podnikání červen 2007, ztráta 1200 Kč), zjistila jsem ale (pozdě), že jsem tam zapomněla uvést příjmy z brigády na dohodu, kterou jsem vykonávala začátkem roku 2007 (celkový příjem cca 25 tis.).
/Jedinou změnou v tom dodatečném DaP bude uvedení příjmů ze závislé činnosti, které jsem v řádném DaP neuvedla, daňová povinnost mi ale zůstává nulová, když vezmu v úvahu slevy na dani atd. Přeplatek žádný nemám, takže vracet mi taky není co./
Budu tedy muset podat dodatečné DaP a chtěla bych se zeptat, KDY? Mám čekat, až dostanu od FÚ nějaký papír o vyměření daně (která je v mém případě nulová) z toho řádného DaP? Nebo to můžu podat hned?
Děkuji

 

#2 2008-04-08 22:30:13

Zdena
Moderátorka

Re: Kdy podat dodatečné DaP?

Pokud FÚ souhlasí s daní, kterou jste si vypočítala v daňovém přiznání, tak žádný papír o vyměření daně neposílá. Od prvního do posledního dubna plyne lhůta pro vyměření, v tomto období se nepodává dodatečné přiznání, nýbrž odvolání proti podanému přiznání. Od 1.5.2008 už podáváte dodatečné daňové přiznání.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB