Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2010-11-07 13:23:39

stacynka1
Člen/ka

OSVČ- brigáda či dohoda o provedení práce

Jsem OSVČ a platím si veškeré pojištění+nemocenskou.Našla jsem si brigádu kde budu pobírat 70Kč/hod.Chci se optat zda si mohu nechat ŽL jako hlavní činnost a nebo když přesáhnu určitou částku na brigádě tak se mi to automaticky změní na vedlejší a zaměstnavatel bude za mě platit sociální a zdravotní pojištění?Jestli ano mohu si i v tomto případě i nadále platit aspoň tu nemocenskou aby se mi z toho počítala později mateřská?A tuto brigádu pak budu muset uvádět v daňovém přiznání?Děkuji předem za odpověď.

Offline

 

#2 2010-11-07 18:38:08

Zdena
Moderátorka

Re: OSVČ- brigáda či dohoda o provedení práce

Odvody zaměstnavatele nejsou závislé na výši hodinové mzdy (odměny), ale na druhu uzavřené smlouvy. Pokud jste uzavřela dohodu o provedení práce, tak se pro vás nic nemění, budete i nadále odvádět zdravotní i sociální pojištění.
Podepište u zaměstnavatele prohlášení k dani, aby vám bez ohledu na výši měsíčního příjmu počítali zálohovou daň. Po skončení roku si požádejte o potvrzení o výši příjmů a uveďte ve svém daňovém přiznání.

Offline

 

#3 2010-11-07 22:10:40

stacynka1
Člen/ka

Re: OSVČ- brigáda či dohoda o provedení práce

Děkuji za informace

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB