Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2010-10-15 17:17:22

zabiocko
Člen/ka

OSVČ - sklad

Dobrý den,

chci se informovat ohledně nutnosti vedení skladu v daň. evidenci u OSVČ plátce DPH.
Materiál nakupuje, spotřebovává pro svoji činnost i prodává.

Četl jsem, že toto již není nutné jen se chci ujistit jestli je tomu vždy.

Dočetla jsem se o "inventarizaci materiálu - zásob" na konci roku. Jak se toto v jednoduché formě provádí?
Stačí pouze ve skladu uvést finanční stav skladu na začátku úč. období a na konci?


Děkuji za rady a připomínky.

Offline

 

#2 2010-10-31 22:26:41

Zdena
Moderátorka

Re: OSVČ - sklad

§ 7b, odst. 4 zákona o daních z příjmů:
Zjištění skutečného stavu zásob, hmotného majetku, pohledávek a závazků provede poplatník k poslednímu dni zdaňovacího období. O tomto zjištění provede zápis. O případné rozdíly upraví základ daně podle § 24 a 25.

Pokud máte zjistit případné rozdíly, tak musíte provést inventarizaci, tedy porovnání evidovaného a skutečného stavu zásob. Nevím, jak se dají bez skladové evidence zjistit rozdíly, snad se připojí do diskuse někdo další.  Možná by stačilo na každou fakturu za nákup materiálu připsat poznámky, na jakou akci materiál spotřeboval, nebo kdy jej prodal jako zboží, aby prokázal souvislost výdajů s příjmy.

Pročtěte si nález z kontroly zde:
http://cds.mfcr.cz/cps/rde/xchg/cds/xsl … _9663.html
hledejte: Daň z příjmů fyzických osob ? doměření daně

Offline

 

#3 2010-11-18 13:48:30

zabiocko
Člen/ka

Re: OSVČ - sklad

díky i když bych byla ráda za další názor jak správně a přitom jednoduše sklad vést.

Offline

 

#4 2011-01-06 22:48:24

zabiocko
Člen/ka

Re: OSVČ - sklad

Poradí někdo?

Offline

 

#5 2011-02-02 12:57:59

zabiocko
Člen/ka

Re: OSVČ - sklad

Bohužel jsem zatím přesně nepřišla na to jak program pro vedení evidence správně použít při vedení skladu, ale chtěla bych mí vše vpořádku tzn. můžete mi alespoň poradit jak si sklad správně zevidovat za pomocí tužky a papíru?

Dle mě takto:

Sečtu veškeré přijaté FA za materiál. (nákup)
-
Sečtu veškeré vydané FA prodej materiálu. (prodej) - musí být nákupní cena?
Sečtu veškeré vydané FA služby (kde je materiál - musí být nákupní cena?+ práce)
= konečný stav zásob

chápu dobře, že každý rok se pokračuje ve stavu zásob tzn. např. 2009 stav na konci období je např. 20000,-Kč takže 2010 začátek období 20000,- Konec období si spočítám způsobem výše.

Může být?

Díky za rady a názory.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB