Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2010-08-11 12:00:31

fisher55
Člen/ka

Faktura, cena prace - novacek

Dobry den,

predem se omlouvam za hloupy dotaz, ale jsem v tomto uplny novacek. Jsem programator, zalozil jsem si volnou zivnosti (neplatce dph). Pro firmu jsem udelal nejakou praci a ted nevim, jak ma byt presne cena na fakture. Dejme tomu, ze jsem svoji praci ocenil na 1500 Kc (pravdepodobne bez DPH), takze mam na fakture pricist 20% DPH? (Jakoze celkova cena bez DPH a pak celkova cena s DPH).

Napr.:
Celkem bez DPH: 1500 Kc
DPH 20%: 300 Kc
Celkem s DPH: 1800 Kc

Dekuji

Offline

 

#2 2010-08-11 21:05:18

dagis
Člen/ka

Re: Faktura, cena prace - novacek

pokud nejste plátce DPH nemůžete fakturovat s DPH
Pokud jste svoji práci ocenil na 1500  .-, tak tato cena bude konečná, takže na faktuře  bude uvedena cena za práci 1500.- Kč s uvedením poznámky, že nejste plátce DPH

Offline

 

#3 2010-08-11 21:11:46

fisher55
Člen/ka

Re: Faktura, cena prace - novacek

Aha, diky moc.
Takze jaky ma pak smysl zakladat zivnost, pro me jako programatora (ted neresim oficialni stranku veci)? Takto se mi na konci akorat odecte pojisteni a dan, a ziskam min penez nez kdybych nemel zivnost. Jsem prave myslel, ze aspon budu moct pricist tech 20% DPH.

Offline

 

#4 2010-08-14 00:09:39

Zdena
Moderátorka

Re: Faktura, cena prace - novacek

Tak oceňte svoji práci na 1.800,- Kč.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB