Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2010-03-06 17:20:53

clarad
Člen/ka

spolupráce po část roku

Dobrý den, nevím zda to správně chápu, proto mám dotaz: v r. 2009jsem byla OSVČ jen 3 měsíce (pak předč.důchod, přerušené podnikání). Mimo to jsem ještě spolupracovala s manželem, také 3 měsíce.
Manžel na mě( jako na spolupracující osobu) rozděluje příjmy a výdaje každý rok stejným dílem,  50% + 50%. Pokud jsem spolupracovala v r. 2009 jen 3 měsíce, může na mě převést 50%, nebo jen 12,5%  (50/12*3) ?
Děkuji moc za odpověď.

Offline

 

#2 2010-03-07 00:11:56

Zdena
Moderátorka

Re: spolupráce po část roku

Pokud  jste s manželem spolupracovala jen část zdaňovacího období, tak na vás manžel může převést maximálně 135.000,- Kč zisku. Procenta si dopočítejte, může to být max. 50%.

Offline

 

#3 2010-03-08 11:34:34

clarad
Člen/ka

Re: spolupráce po část roku

Díky za odpověď, měla bych k ještě jeden dotaz. Jak má manžel správně postupovat při vložení nemovitosti do obch.majetku, nebo při nákupu hm.majetku? Máme bezpodílové spoluvlastnictví manželů.
Vkládá do obch.majetku celou nemovitost a může ji odepisovat celou, nebo jen svoji polovinu?
Díky moc.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB