Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2009-09-20 23:37:20

Jarmila7
Člen/ka

Dohoda o pracovní činnosti

Jsem evidovaná na Úřadu práce a je mi 55 let. Již nepobírám žádnou podporu. Úřad práce mi platí sociální a zdravotní pojištění. Mám možnost pracovat na dohodu o pracovní činnosti, výdělek budu mít do 4000,-Kč. Musí za mne zaměstnavatel odvádět zdravotní a sociální pojištění a odvádět daň z příjmu? Díky.

Offline

 

#2 2009-09-21 18:10:18

Zdena
Moderátorka

Re: Dohoda o pracovní činnosti

Z dohody o pracovní činnosti bude zaměstnavatel odvádět zdravotní i sociální pojištění. Pokud podepíšete prohlášení k dani, tak daň z příjmů bude nulová, bez podepsaného prohlášení odvede zaměstnavatel srážkovou daň ve výši 15%. Uzavřete raději dohodu o provedení práce, ze které se neodvádí žádné pojistné.

Offline

 

#3 2009-11-12 17:38:49

aandilekk
Člen/ka

Re: Dohoda o pracovní činnosti

Dobrý den, zajímalo by mě, když žena pracuje jako brigádnice a je nahlášena na úřadu práce, ale podporu ji zamítly, aby si platila sociální a zdravotní pojištění?
Zajímá mě to, z toho důvodu, že jedna známá tvrdila, že jí volali, že musí zaplatit soc. a zdrav. pojištění ještě ten den.
Já si myslím, že je to naprostý nesmysl.
Děkuji za odpověď
S pozdravem Michaela

Offline

 

#4 2009-11-14 18:26:10

Zdena
Moderátorka

Re: Dohoda o pracovní činnosti

Jestli pracovala na černo, nebo ve větším rozsahu, než dovoluje zákon o zaměstnanosti, tak jí mohli vyřadit z evidence uchazečů o zaměstnání. Sociální pojištění není povinné, takže nevidím důvod, proč by si je měla platit. Pokud měla uzavřenou dohodu o provedení práce, pak by si (při vyřazení z evidence ÚP) musela sama platit zdravotní pojištění ve výši 1.080,- Kč měsíčně jako osoba bez zdanitelných příjmů.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB