Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2009-10-27 18:09:27

bekovamar
Člen/ka

řádek 48DHP

Dobrý den, řeším dilema. Existují dva výklady, zda uvádět nebo neuvádět např. majetek nad 40tis do řádku č. 48. Někdo tvrdí, že veškerý majetek nad tuto hodnotu, ze kterého byl uplatněn odpočet, se má vykázat v tomto řádku. Druhý názor je, že se tam vykazuje jen majetek, který podléhá koeficientu jinému než 1. Existuje "správnější" výklad? Děkuji - M.B.

Offline

 

#2 2009-10-29 06:08:29

mira
Člen/ka

Re: řádek 48DHP

Zrovna máme zkušenost s FÚ, nutno opravdu uvádět na řádek 48.

Offline

 

#3 2009-10-29 09:01:32

bekovamar
Člen/ka

Re: řádek 48DHP

Dobrý den. Názor, že se tam má uvádět všechen majetek bez ohledu na koeficient mám většinou ze zdrojů, které se buď informovali na FÚ nebo prošli kontrolou. Ten druhý názor, že se tam uvádí jen majetek, u kterého se změní účel užívání. Tento názor zastávají většinou hlavní účetní a daňaři. Proto jsem zmatená. Já přeci při pořízení majetku nevím (většinou), zda v průběhu odepisování změním účel nebo ne. Proto jsem otevřela tuto diskuzi. Děkuji za každý názor

Offline

 

#4 2009-10-29 10:02:42

Zdena
Moderátorka

Re: řádek 48DHP

Ztotožňuji se s prvním názorem.

Výklad k řádku č. 48 najdete na straně 23 zde:
http://cds.mfcr.cz/cps/rde/xbcr/SID-3EA … 042009.pdf

Offline

 

#5 2009-10-29 14:43:01

bekovamar
Člen/ka

Re: řádek 48DHP

Dobrý den, tak mi to nedalo a zavolala jsem správci daně. Paní mi řekla, že se tam uvádí pouze majetek, u kterého je krácený odpočet....takže co FÚ, to jiný názor. BTW, byl to FÚ Praha 5

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB