Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2009-10-05 07:22:40

ivus
Člen/ka

Text na faktuře

Dobrý den,
prosím o informaci, zda je text na faktuře (Fakturuji Vám za....) nějak zásadní. Pracuji externě ve společnosti, která pořádá kongresy a konference. Mám na starosti výstavy na akcích, společenský a kulturní program, také aktualizaci textů na webu, zhrátka všehochuť. ŽL mám na několik činností, této je však nejblíže: Provozování kulturních, kulturně vzdělávacích a zábavních zařízení, poádání kulturních produkcí, zábav, výstav, veletrhů přehlídek, prodejních a podobných akcí. Nemám ho však na administrativní služby. Dotaz zní: je tedy chyba, když jsem vystavila fakturu s textem: Fakturuji Vám za administrtivní služby na akcíh ID xy, yz v září 2009. Bude to neoprávněné podnikání nebo to může být? Pokud je to špatně, můžete mi, prosím poradit jak by měl ten text znít?
Předem moc děkuji!
IVUŠ

Offline

 

#2 2009-10-07 22:22:36

Zdena
Moderátorka

Re: Text na faktuře

Pokud máte živnostenské oprávnění na živnost volnou, tak můžete beztrestně provozovat všech 80 oborů této živnosti, tedy i služby administrativní povahy. Jestli nechcete mít na faktuře slovo administrativní, tak uveďte například zajištění doprovodných akcí ke kongresu xy.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB