Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, které jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » DPH
  •  » přenesená daň. povinost a hlášení

#1 2017-07-13 11:26:01

jonakkarel
Člen/ka

přenesená daň. povinost a hlášení

Dobrý den....poprosil bych o pomoc: Jak to je u faktur v režimu přenesené daňové povinnosti ve vztahu k hlášení. Jde mi o přijatou...musím být v hlášení podle data zdanitelného plnění nebo jako u klasických záleží to může být měsíc pozdější?
děkuji předem za pomoc

Offline

 

#2 2017-07-14 00:39:31

Zdena
Moderátorka

Re: přenesená daň. povinost a hlášení

Dobrý den. Podle § 92a/1 ZDPH jste povinni přiznat daň ke dni uskutečnění zdanitelného plnění. K tomuto datu by mělo být uvedeno i v kontrolním hlášení (podle § 101c/b/ ZDPH jste přijali zdanitelné plnění a jste tedy povinni podat KH).

Pokud máte plný nárok na odpočet a uvedli přijaté plnění do přiznání a do KH v pozdějším zdaňovacím období, tak byste mohli využít ustanovení § 104/1 ZDPH.

Offline

 
  • Index
  •  » DPH
  •  » přenesená daň. povinost a hlášení

Zápatí

TOPlist

Powered by PunBB | CZ / SK
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson