Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2015-12-19 19:22:14

xxhostxx1
Člen/ka

Daň z příjmů - faktura zaplacena v dalším období

Dobrý den, jsem živnostník, neplátce DPH, výdaje uplatňuji paušálem. Živnost každý rok přerušuji od prosince do dubna. Chtěl bych se zeptat,
1. mám fakturu vystavenou a splatnou v prosinci 2015 a platba přijde až v lednu 2016, zahrnuji částku do daňového přiznání v roce 2015 ? Zohledňuji ji v tabulce E ?
2. mám fakturu vystavenou v prosinci 2015 a splatnou i zaplacenou v lednu 2016, je v tom nějaký rozdíl oproti předchozí otázce ? do jakého daňového přiznání zahrnout ?
Předem děkuji za odpověď.

Offline

 

#2 2015-12-20 17:25:38

jaromira
Člen/ka

Re: Daň z příjmů - faktura zaplacena v dalším období

Dobrý den,

pokud neobnovíte živnost do termínu podání DAP, tak by jste měl při přerušení upravit základ daně  o pohledávky, t.j. o částku na faktuře zvýšit základ daně v DAP za rok 2015. Přijaté Kč v roce 2016 by pak byly příjmy nedaňovými.
V případě "oživení živnosti" před termínem podání t.j.1.4.2016 se bude jednat o příjem roku 2016.
Platí  pro oba případy.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB