Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2009-08-01 13:21:58

franta
Člen/ka

nákup tranzitu z bazaru TP a čerpání DPH

Koupil jsem z autobazaru dodávkový automobil, jsem OSVČ a plátce DPH. Faktura je vystavena na moje jméno IČO i DIČ je uvedeno. Do technického průkazu chci zapsat rodné číslo a ne IČO. Je možné čerpat DPH v plné výši, když soukromé jízdy budu zdaňovat interním dokadem. Děkuji.

Offline

 

#2 2009-08-02 22:39:10

Zdena
Moderátorka

Re: nákup tranzitu z bazaru TP a čerpání DPH

Zápis v TP nehraje roli, u fyzické osoby je jedno, zda je auto zapsané na IČ, nebo na rodné číslo.

Pokud předpokládáte, že auto bude používáno jak pro podnikatelské, tak pro soukromé účely, tak byste měl přiměřeně krátit nárok na odpočet daně hned při jeho pořízení podle § 72/5 zákona o DPH.
Jestliže si uplatníte nárok na odpočet DPH při pořízení vozidla v plné výši a vozidlo použijete i pro soukromý účel, tak byste měl přiznávat daň na výstupu. Dočasné použití majetku (vozidla) pro účely nesouvisející s vaší ekonomickou činností se považuje za poskytnutí služby podle § 14/3/a) ZDPH.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB