Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2009-07-07 15:34:29

daskavel
Člen/ka

Jak přepsat auto z IČa na RČ při přerušení podnikání kvůli mateřství.

Chtěla bych se  zeptat, jaké kroky bych měla podniknout, při přerušení živnosti kvůli mateřtví, ve které mám osobní automobil a dál si ho chci ponechat jen jako soukromá osoba. Toto auto bylo odepsáno pouze v první roce podnikání, neboť v dalším roce jsem uplatňvala paušální daň, kterou uplatním také za rok 2009. Jakým způsobem mohu tento přepis provézt? /neboť bez auta se při mateřské asi neobejdu./ Prosím poraďte, je-li nějaký jiný způsob, jak toto auto z podnikání vyjmout... Podnikání chci přerušit k 1.Listopadu 2009. Ve které fázi jej tedy mohu odhlásit? Moc Vám děkuji za odpověď :)

Offline

 

#2 2009-07-09 13:35:08

Zdena
Moderátorka

Re: Jak přepsat auto z IČa na RČ při přerušení podnikání kvůli mateřství.

Nemusíte dělat vůbec nic:-)
Předpokládám, že paušální daní myslíte uplatňování výdajů procentem z příjmů (paušální výdaje). Jestliže jste v roce 2007 vedla daňovou evidenci, uplatňovala jste skutečné výdaje, a od roku 2008 jste přešla na výdaje paušální, pak se auto vyřadilo z vašeho obchodního majetku samo. Paušalista totiž nemá podle § 4/4 zákona o daních z příjmů obchodní majetek.
Pokud vám jde o registr vozidel, tak tam klidně může i nadále zůstat pod vaším IČ, nemusíte je přepisovat na rodné číslo. U fyzické osoby je jedno, pod kterým číslem je auto registrováno.

Offline

 

#3 2009-07-14 16:02:05

daskavel
Člen/ka

Re: Jak přepsat auto z IČa na RČ při přerušení podnikání kvůli mateřství.

Moc děkuji paní Zdeňko za odpověď. Moc jste mi pomohla:) Pěkný den:) Daška

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB