Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz#1 2009-07-02 20:30:02

zuběnka
Člen/ka

Vzoreček pro výpočet odstupného

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o vzoreček pro výpočet odstupného. dostala jsem ho vyplacené od bývalého zaměstnavatele a ráda bych si to přepočítala. Musí mi také bývalý zaměstnavatel u odstupného uplatnit slevu na poplatníka?

Děkuji za odpověď

Offline

 

#2 2009-07-06 13:45:56

Zdena
Moderátorka

Re: Vzoreček pro výpočet odstupného

Odstupné se stanoví násobkem průměrného měsíčního výdělku. Při výpovědi dané zaměstnavatelem z organizačních důvodů je to nejméně trojnásobek. Způsob výpočtu průměrného výdělku najdete zde:
http://www.vyplata.cz/vyplatamzdy/prumernyvydelek.php

Pokud vám zaměstnavatel vyplatí odstupné zároveň s poslední výplatou, tak bude uplatněna měsíční sleva na poplatníka. Pokud by vyplácel později, v době, kdy už u něho nemáte podepsané prohlášení k dani, pak slevu neuplatní. Vy ale budete mít možnost slevu uplatnit v rámci ročního zúčtování daně u dalšího zaměstnavatele, nebo si budete moci sama podat daňové přiznání, ve kterém si uplatníte slevu na poplatníka ve výši 24.840,- Kč. Vyžádejte si od zaměstnavatele potvrzení o zdanitelných příjmech a sražených zálohách.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB