Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2009-06-22 09:11:53

petrb
Člen/ka

JAK NA PHE

Dobrý den. Nedávno jsem začal prodávat drobnou elektroniku, konkrétně satelitní přijímače. Mám ŽL ,nákup,prodej,velkoobchod,maloobchod a to jako VPČ, a nejsem plátce dph. Můj problém spočívá v tom že nevím co s tkzv. recykl. poplatkem-phe. Nakupuji zboží přes velkoobchod od dvou dodavatelů,jeden na svých fakturách uvádí že phe je již v ceně, druhý phe neuvádí. Prosím vás tedy o radu: musím na svém paragonu při prodeji zákazníkovi uvádět něco o phe? Je mou povinností platit platit phe, pokud ano tak komu a jak.Nebo je snad platba phe povinností již vekoobchodního prodejce od kterého nakupuji? Předem mnohokrát děkuji za odpověd.

Offline

 

#2 2009-06-23 00:06:58

Zdena
Moderátorka

Re: JAK NA PHE

Poplatek už jste uhradil dodavatelům v ceně zboží. Podle mého názoru nejste povinen na paragonech uvádět PHE.
Zkuste si pročíst tyto stránky: http://www.asekol.cz/posledni-prodejci/ … dejcu.html

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB