Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz#1 2009-05-28 15:21:39

JIRKA D
Člen/ka

Ukončení živnosti

Končím provozování nákladní autodopravy.Chtěl bych vědět,jak mám převézt vozidlo co se týče financí.
Auto je 21 let staré,je odepsané.Je nutno nějakou hodnotu vozu převézt jako zisk do posledního daňové-
ho přiznání?Nebo se tomu nechává "volný průběh"?Kdo v tomto případě určí cenu?A jak je to případně s
dalším majetkem(nářadí a pod.).Předem Vá děkuji za odpověď.Jirka D

Offline

 

#2 2009-05-31 20:16:45

Zdena
Moderátorka

Re: Ukončení živnosti

Do posledního přiznání k dani z příjmů nic, vyřazení hmotného majetku není příjem z podnikání. Pokud máte ještě jiný hmotný majetek, který odpisujete, pak v roce ukončení činnosti můžete uplatnit jen polovinu ročního odpisu. Drobné předměty jako například nářadí se nedodaňují. V ostatních případech postupujte podle § 23, odst. 8 zákona o daních z příjmů ? základ daně zvýšíte o cenu nespotřebovaných zásob (pokud nějaké evidujete), zůstatky rezerv (pokud jste nějaké tvořil) a o pohledávky, které by při úhradě byly vaším příjmem z podnikání. Základ daně můžete snížit o závazky, které by při úhradě byly daňově uznatelným výdajem.

Do posledního přiznání k DPH byste v případě výše uvedeného auta uváděl DPH při změně režimu pouze v případě, že jste si uplatnil odpočet daně na vstupu a od té doby ještě neuplynulo 5 let.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB