Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2009-05-31 14:38:47

Jane
Člen/ka

odpisování dlouhodobého majetku pod 40 000Kč

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, prišla jsem na to, že hodně firem odpisuje dlouhodobý majetek pod 40 000Kč mohla bych se zeptat jaké to má výhody? Předem děkuji za odpověď

Offline

 

#2 2009-05-31 20:17:21

Zdena
Moderátorka

Re: odpisování dlouhodobého majetku pod 40 000Kč

Zřejmě vycházejí z vnitřní směrnice, ve které si definovaly (dle principu věrného a poctivého zobrazení majetku) jako dlouhodobý hmotný majetek též samostatné movité věci s dobou použitelnosti delší než 1 rok, které mají pořizovací cenu nižší, než 40 tis. Kč. Výhody mi nejsou známy.

Offline

 

#3 2009-06-02 23:43:38

Jane
Člen/ka

Re: odpisování dlouhodobého majetku pod 40 000Kč

Hledala jsem ohledně toho drobného majetku upravovalo to doporučení 028 MF, ale to prý už neexistuje, jinak je dále zmíněný ve českých standardech nebo vyhlášce, ale přesně to není uvedený jen obsahové vymezení položek např. 501, 022 atd. Drobný hmotný majetek většího rozsahu se má časově rozlišovat , ale přesnější upravu nenacházím. (jen asi nadále pouze vnitropodnikové směrnice a princip účetnictví věrně a poctivě)

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB