Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2009-05-26 07:41:39

sundevil
Člen/ka

UPC A INTERNET

Dobry den

jsem tady novy a  nenasel jsem to nikde tady na foru.


Jsem OSVC a mam  kancelar mam doma.

Platim so soukrome upc vcetne televize. Internet k praci potrebuji.

Chodi mi  faktura v elektronicek podobe.   Muzu si tuto fakturu dat do nakladu ale dal bych si tam pouze internet?
Nebo musim mit zvlast fakturu na internet a zvlast na televizi a to jeste uzavrenou smlouvu na ICO?

Dekuji

Offline

 

#2 2009-05-26 10:28:42

JANAA
Člen/ka

Re: UPC A INTERNET

Tuším, že pokud z faktury dáte do výdajů jen internet, bude to v pořádku. Faktura zvlášť není třeba.   

Offline

 

#3 2009-05-26 12:55:52

sundevil
Člen/ka

Re: UPC A INTERNET

Ikdyz jsem platce dph?

Nekde jsem cetl ze ikdyz mam ucet za telefon a na fakture neni ico dic tak si to do nakladu dat nemuzu. Jsem platce dph

Offline

 

#4 2009-05-28 21:46:17

Zdena
Moderátorka

Re: UPC A INTERNET

Fyzická osoba nemusí uzavírat smlouvy na IČ, stačí na rodné číslo. Pokud jste plátcem DPH, tak požádejte všechny své dodavatele, aby uváděli na daňových dokladech vaše DIČ.

Offline

 

#5 2009-05-29 20:55:11

Re: UPC A INTERNET

Mám dojem, že operátoři pak požadují vyšší platby, protože odběratelem není domácnost, ale podnikatel.

Offline

 

#6 2009-12-13 17:44:47

vilda
Člen/ka

Re: UPC A INTERNET

Dobrý den,
bylo by možné dát do nákladů platbu za internet, když faktura je vystavená na přítelkyni žijící ve stejné domácnosti? Jsem OSVČ, provozuji eshop, místo podnikání mám ale jinde než bydliště, kde za internet platíme.
Předem děkuji za odpověď.

Offline

 

#7 2009-12-30 18:41:31

Zdena
Moderátorka

Re: UPC A INTERNET

Fakturu do nákladů nedostanete. Zkuste s přítelkyní uzavřít nějakou dohodu o úhradě části nákladů za internet.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB